SINGLE - Przetworniki z pojedynczą cewką do STRATOCASTERA

Tradycyjne single mają świetny dźwięk jednak jednocześnie z piękną górką zazwyczaj pojawia się znaczna ilość przydźwięku i brumu. Poziom zakłóceń zmienia się, gdy zbliżasz się do świateł na scenie lub do urządzeń w studio. Gdy próbujesz choć trochę przedłużyć kabel gitarowy piękna górka znika i dźwięk robi się matowy i zamulony.

Aktywne single EMG całkowicie eliminują te problemy. Wewnętrzne ekranowanie cewek i przedwzmacniacz w każdym przetworniku powoduje, że zapominasz o irytującym brumie ciesząc się znakomitym dźwiękiem tym piękniejszym, że towarzyszy mu zupełna cisza w tle! Przedwzmacniacz o niskiej impedancji powoduje również to, że z przetwornika otrzymujesz sygnał o większym poziomie, co ułatwia wysterowanie wzmacniacza. Dodatkowo próżnia wewnątrz przetwornika sprawia, że cewka mając mniejszy kontakt mechaniczny z obudową jest mniej czuła na mechaniczne zakłócenia zewnętrzne i efekt mikrofonowania.
Dodatkowo system Tone Modeling® (Kształtowania Dźwięku) opracowany przez EMG pozwala precyzyjnie ustawić barwę i czułość, co poprawia klarowność dźwięku i uwypukla charakter twojego ataku.
Jeżeli masz jakieś wątpliwości jak to wszystko razem może zabrzmieć, rzuć okiem i uchem na któryś z koncertów Pink Floyd. David Gilmour w swoich Stratach zarówno na scenie jak i w studio używa wyłącznie Systemu EMG-SA z SPC i EXG. Czy to jest słaby dźwięk?

Wszystkie single są dostępne osobno lub w zestawach, które pasują do większości gitar w szczególności do Stratocasterów. Zestawy są kompletne i okablowane, co ułatwia montaż, który sprowadza się do zamocowania przetworników, potencjometrów i gniazda lub całej płytki.

EMG-SA (ZŁOTE LOGO) - najpopularniejsza singlowa przystawka EMG montowana w Stratocasterach. Używa ich między innymi we wszystkich gitarach Dawid Gilmour (Pink Floyd) i Steve Lukather (To To). Łączy w sobie zalety brzmienia wczesnych Stratocasterów, z uwypuklonym środkiem i wyższym sygnałem wyjściowym. Jej podzwaniające harmoniczne i przedłużone wybrzmienie daje EMG SA możliwość wykorzystania w wielu sytuacjach nagraniowych i koncertowych. Magnesy alniko pozwalają otrzymać klasycznie brzmiący przester z delikatnie pobrzmiewającym szkiełkiem w środkowym przedziale pasma częstotliwość i drucianą niezbyt agresywna górką tak charakterystyczną dla singli. Przetworniki te różnią się jednak zasadniczo od zwykłych pasywnych singli, góra nie jest tak agresywna i nie dominuje w przesterze jak i czystych brzmieniach, dzięki czemu dźwięk jest przyjemniejszy dla ucha i łatwiej daje się kontrolować. EMG-SA poprawiaj znacznie czułość na atak, przez co ma się wrażenie łatwości grania zwłaszcza na czystych brzmieniach.

EMG-S (SREBRNE LOGO) jest przystawką, która ma brzmienie środka i góry podobne do późniejszych modeli Strata. Ceramiczne magnesy powodują, że ma ona bardzo czystą połyskującą górę pozbawioną nadmiaru najwyższych harmonicznych, mimo że brzmi bardzo jasno - to charakterystyczna cecha przetworników singlowych z późniejszych lat. Instalując EMG-S można wydobyć indywidualne cechy instrumentu uzupełniając brzmienie nieco pogłębionym dołem, a także znacznie poprawić czułość na atak uzyskując lekkość grania i poszerzając możliwości tonalne instrumentu.

EMG-SV (ZŁOTE LOGO/WIDOCZNE MAGNESY) to przystawka mająca wygląd zewnętrzny i brzmienie klasycznego singla jednocześnie będąc pozbawiona wszystkich wad starych przetworników, którymi są brumy i szumy - nieodłączny element brzmienia starych układów singli. EMG-SV ma magnesy Alniko 5 widoczne na zewnątrz a jej brzmienie charakteryzuje się ciepłym dołem i niemal perkusyjnym atakiem z połyskującą w każdym dźwięku górą. Dzieje się tak miedzy innymi za sprawą nowego wewnętrznego przedwzmacniacza dającego znakomity odstęp od szumów, po prostu przystawka jest całkowicie pozbawiona tak denerwującego charakterystycznego dla tradycyjnych singli przydźwięku.

EMG-SAV (ZŁOTE LOGO/WIDOCZNE ZEWNĘTRZNE MAGNESY) jest uzupełnieniem linii przetworników będących zamiennikami przystawek do Stratocastera. EMG-SAV łączy w sobie elementy konstrukcyjne, EMG-SV, czyli magnesy Alniko 5 widoczne na zewnątrz obudowy z klasycznym już przedwzmacniaczem wewnętrznym pochodzącym z naszego najpopularniejszego singla EMG-SA. Magnesy zamontowane są równo z obudową przetwornika, co daje możliwość maksymalnego zbliżenia przetwornika do strun dla uzyskania głośniejszego i bardziej zrównoważonego sygnału ze wszystkich 6-ciu strun.

Porównanie Singli EMG do Stratocastera:

EMG SEMG SAEMG SVEMG SAV
Kolor LogoSrebrnyZłotyZłotyZłoty
Częstotliwość rezonansowa (kHz)4.353.753.23.75
Sygnał Wyjściowy RMS (V)0.60.60.70.7
Sygnał Wyjściowy Max (V)0.850.851.01.0
Dynamika (dbV)-90-90-115-90
Impedancja Wyjściowa (kOhm)1010510
Prąd przy 9V zasil. µA808022080
Życie baterii (h)3000300012003000

SINGLE - Przetworniki z pojedynczą cewką do TELECASTERA

EMG-T (ZŁOTE LOGO) to komplet przetworników, który jest zamiennikiem układu Telecastera. Skonstruowane przy użyciu magnesów Alniko układ EMG-T rozszerza możliwości Tele przez uwypuklenie ciepłego środka pasma. Przystawka solowa tego zestawu, (EMG-RT) ma pełny okrągły dźwięk z charakterystyczną klarownością i kąśliwym atakiem, a uzupełnia ją przetwornik rytmiczny, EMG-FT, który daje ciepły okrągły dźwięk ze słodką śpiewną górką, jednym słowem jest to znakomity Rock & Rollowy zestaw przetworników do gitar Telepodobnych!

W zestawie przetworników EMG-TC (SREBRNE LOGO) w odróżnieniu do EMG-T zastosowaliśmy magnesy ceramiczne dla uzyskania jaśniejszej góry i słabszego środka, dzięki temu zestaw, EMG-TC charakteryzuje jasna czysta góra o przenikliwej, ale naturalnie brzmiącej najwyższej krawędzi pasma. Mimo dość jasnego brzmienia zestaw EMG-TC zachował charakterystyczny dla Telecastera ciepły charakter barwy podkładowej. Przystawka solowa EMG-RTC ma dźwięk, jakiego można oczekiwać od Tele, ale z dość krystalicznym atakiem a uzupełniający ją przetwornik rytmiczny EMG-FTC zaokrągla brzmienie całego układu.

Porównanie Singli EMG doTelecastera

EMG-FTEMG-RTEMG-FTCEMG-RTC
Kolor LogoZłotyZłotySrebrnySrebrny
Częstotliwość rezonansowa (KhZ)4.853.705.24.35
Sygnał Wyjściowy RMS (V)0.520.750.520.52
Sygnał Wyjściowy Max (V)0.751.00.750.75
Dynamika (dbV)-89-90-92-92
Impedancja Wyjściowa (kOhm)10101010
Prąd przy 9V zasil. µA808022080
Życie baterii (h)3000300030003000