• Wstęp
 • Struny do gitary klasycznej
 • Struny do gitary akustycznej
 • Struny do gitary elektrycznej
 • Struny do gitary basowej
 • Struny do instrumentów folkowych
 • Struny orkiestrowe

 • Charakterystyka strun La Bella do gitar Klasycznych

  SERIA ELITE

  Struny 427
  Biały nylon, srebrzona owijka

  Komplety strun do gitary klasycznej 427 składają się ze strun wiolinowych wykonanych z przezroczystego nylonu oraz strun basowych, których owijka wykonana jest ze srebrzonego drutu miedzianego nawiniętego na rdzeniu z wiązki włókna nylonowego. Struny te były pierwszymi w historii strunami nylonowymi do gitary klasycznej wykonanymi pięćdziesiąt lat temu. Od tego czasu stały się standardem i najczęściej stosowaną konstrukcją od czasu powstania strun nylonowych. Umiarkowana cena w stosunku do ich jakości powoduje, że są to najczęściej kupowane struny klasyczne na świecie!

  Struny 820 i 820B Flamenco

  Komplet strun do gitary klasycznej 820 składa się z czerwonych strun wiolinowych i strun basowych w srebrzonej owijce. Przeznaczone dla gitarzystów flamenco charakteryzują się krystalicznym brzmieniem nawet przy niewielkim nacisku palców lewej ręki.
  Struny 820B różnią się od strun 820 tym, że struny wiolinowe są wykonane z czarnego nylonu. Struny 820B są również bardzo lubiane przez muzyków z kręgów Flamenco.

  Struny 830 i 840 SP Folksinger

  Komplet strun 830 składa się ze strun wiolinowych wykonanych z czarnego nylonu i ze strun basowych w złoconej owijce Golden Alloy. To, co odróżnia je od pozostałych strun do gitar klasycznych to fakt że struny wiolinowe zakończone są kulkami na jednym z końców. Łatwe do założenia nie wymagają wiązania na mostku, są odpowiednie do gitar Hiszpańskich i do gitar klasycznych.
  Struny 840 mają tą samą konstrukcję, ale wioliny są wykonane z przezroczystego nylonu, a basy mają srebrzoną owijkę.

  Struny 850 i 850B

  Komplety strun 850 składają się ze strun wiolinowych z nylonu w kolorze złotym i strun basowych w złoconej owijce Golden Alloy, są one zalecane do gitar klasycznych lepszej jakości.
  Komplety 850B różnią się od 850 strunami wiolinowymi, które są wykonane z czarnego nylonu, dzięki czemu mają klarowniejsze brzmienie strun wiolinowych i więcej wysokich harmonicznych na strunach basowych.

  Struny 850B-HT

  Struny oznaczone symbolem 850B-HT to nowa propozycja uzupełniająca serię ELITE. Komplety tych strun zestawione są z czarnych strun wiolinowych i na nowo opracowanych strun basowych Golden Alloy, o większym naciągu. Struny te zostały opracowane z przeznaczeniem do wysokiej jakości instrumentów wymagających nieco większego naciągu strun.

  Struny 850W

  Komplety strun 850W składają się ze strun wiolinowych, E1 i H2 z nylonu w kolorze złotym, ale już struna G3 jest owijana złoconym brązem, przez co jest nieco twardsza niż zwyczajna struna G3 z nylonu. Struny D4, A5, E6 są takie same jak w komplecie 850 i mają normalny naciąg.

  Struny 900 i 900B

  Struny 900 Golden Superior złożone są z wiolinów wykonanych ze złotego nylonu i basów w złoconej owijce Golden Alloy polerowanych ręcznie! Specjalnie skonstruowane dla muzyków koncertujących mają gładką powierzchnię basów pozwalającą na zmianę pozycji lewej ręki bez szumów i świstów, ta cecha czyni je także bardzo dobrym wyborem do nagrań studyjnych, podczas których niepotrzebne dźwięki i szumy mogą utrudnić nagranie lub je uniemożliwić.
  Struny 900B mają w komplecie struny basowe Golden Alloy polerowane a wiolinowe są wykonane z czarnego a nylonu.

  Struny 900W

  Ten komplet jest identyczny, jak 900 czyli składa się z wiolinów wykonanych ze złotego nylonu i basów w złoconej owijce Golden Alloy polerowanych. Różnica polega na tym, że już struna G3 jest w takiej samej owijce jak struny basowe, czyli polerowana. Struny te są dzięki temu nieco twardsze niż 900 i 900B.

  Struny 1S Sweetone

  Komplet ten składa się z wiolinów z przezroczystego nylonu oraz strun basowych ze srebrzoną owijką. Struny polecane dla rozpoczynających naukę gry na gitarze charakteryzują się bardzo niską ceną i w tej klasie świetnym brzmieniem.

  SERIA Professional

  Struny z serii Professional powstały w latach siedemdziesiątych i są pierwszymi strunami klasycznymi i lutniowymi oferowanymi w tak wielu rozmiarach. Zostały docenione przez koncertujących gitarzystów, lutnistów i uznanych profesorów oraz są zakładane do najwyższej klasy instrumentów budowanych przez najznakomitszych lutników takich jak: Del Pilar, Rubio, Papazian, Van Lennep i Guarian. Struny Professional ® są nadal standardem w swej klasie uznawanym przez wielu wybitnych artystów wymagających najdoskonalszych strun, a są to takie sławy jak: Laurindo Almeida, Julian Bream, Mario Escudero, Maria Luisa Anido, Sabicas & Rey del la Torre.
  Struny z serii PROFESIONAL nie mają sobie równych pod względem jakości, konstrukcji i walorów brzmieniowych, podkreślą indywidualne walory każdego instrumentu niezależnie on używanej techniki gry. Ta rodzina strun wyróżnia się wyjątkowymi i unikalnymi cechami konstrukcji, aby sprostać najwyższym wymaganiom koncertujących profesjonalistów!

  10PH High Tension Silver

  10PH to komplet złożony z wiolinów wykonanych z przeźroczystego nylonu o wysokiej gęstości i strun basowych w srebrzonym oplocie, który wykonany jest za specjalnego stopu. Skonstruowane specjalnie do gitar koncertowych o długiej skali (65.5 - 66.4) nowoczesnej konstrukcji.
  Całkowity naciąg tego kompletu wynosi 39,8Kg, czyli 87.56Lb.

  411 ANTIQUE

  Struny z kompletu 411 zestawione są z jelitowych wiolinów i basów w srebrzonej owijce wysokiej twardości tych z kompletu 10PH. Struny te są przeznaczone dla instrumentalistów, którzy preferują brzmienie i dotyk tradycyjnych strun jelitowych i używają zabytkowych instrumentów. Struny wiolinowe z tego kompletu są polerowane i wykańczane z absolutną starannością i precyzją, dzięki czemu łączą unikalne brzmienie strun jelitowych z precyzją intonacyjną i przedłużoną żywotnością, nigdy wcześniej nieosiągalną dla strun wykonanych z jelit.
  Całkowity naciąg tych strun to 41,8Kg, czyli 91,96Lb.

  413P Studio

  Struny z kompletu 413P to unikalne rozwiązanie polegające na zestawieniu wiolinów z przeźroczystego nylonu o dużej gęstości i strun basowych w polerowanym oplocie. Proces wygładzania powierzchni strun basowych wykonywany jest z wielką precyzją przy użyciu metody piaskowania, dzięki czemu uzyskuję się wyjątkową gładkość owijki. Pozwala to wyeliminować niemal całkowicie świsty i szumy powstające w czasie grania przy szybkiej zmianie pozycji i glissandach. Struny te są znakomitym wyborem dla profesjonalistów do studia i na koncert.
  Całkowity naciąg tych strun to 37,90Kg, czyli 83,38Lb.

  500P Recording

  Komplety strun 500P składa się ze strun wiolinowych wykonanych z przeźroczystego nylonu dużej gęstości i polerowanych na gładko strun basowych w srebrzonej owijce. Jego naciąg jednak jest nieco twardszy od strun 413P Studio i wynosi dla całego kompletu 38,40kg, czyli 84,48LB.

  SERIA 2001
  (przeźroczysty NYLON 2002, basy w srebrzonej owijce)

  Struny do gitary klasycznej z Serii 2001 są efektem intensywnych badań i testów prowadzonych przy udziale wielu koncertujących artystów najwyższej klasy z całego świata. Prototypy strun 2001 były testowane przez długi okres czasu przez najznakomitszych artystów i wielu profesorów gry na gitarze. Wszyscy ci gitarzyści wyrażali chęć grania na strunach klasycznych o większej dynamice, dużej przejrzystości i mocnym dźwięku. Aby sprostać tym oczekiwaniom firma LA Bella opracowała na nowo konstrukcje strun wiolinowych i basowych.
  Prezydent firmy Richard Cocco specjalnie dla serii 2001 opracował nowy syntetyczny jedno włóknisty nylon zastosowany do wykonania strun wiolinowych. Poszukując nowej substancji nie zadowolił się wykorzystaniem któregoś z dostępnych materiałów używanych do produkcji strun. Zamiast tego we współpracy ze specjalistami od polimerów po wielu miesiącach prób opracował nowy innowacyjny materiał nazwany Nylon 202. Struny z serii 2002 są niezwykle czułe na dotyk, a co za tym idzie - także artykulację. Nowy materiał, z którego są wykonane struny wiolinowe jest jednorodny, co daje wyjątkową odporność na ścieranie i koniec problemu rozwarstwiania. Struny wykonane z materiałów tradycyjnych wielo-włóknistych o właściwościach włókna szklanego mają tendencje do rozwarstwiania się, utrudnia to lub uniemożliwia granie a w wypadku strun o wyjątkowo złej jakości prowadzi do skaleczenia palców.
  Nasze nowe struny wiolinowe, co jest równie lub nawet bardziej istotne dają wspaniale przejrzysty dźwięk i niespotykaną dynamikę i głośność.
  Również struny basowe z kompletów 2002 są opracowane na nowo, brzmią dłużej i klarowniej, przy czym dzięki odpowiedniemu zrównoważeniu grubości metalowego srebrzonego oplotu w stosunku do grubości i gęstości rdzenia z włókien nylonowych struny te pozostają w stroju znacznie dłużej niż inne basowe struny nylonowe a wydobywany dźwięk jest bardzo zwarty!

  2001 Light Tension

  2001 Light Tension to struny opracowane i zalecane do starszych i bardziej delikatnych instrumentów, mimo minimalnego naciągu (35,20kg/77,44lb) są bardzo głośne i barwne w brzmieniu jednocześnie powodując minimalne możliwe naprężenia na wierzchniej płycie gitary, mostku i gryfie.

  2001 Medium Tension
  Całkowity naciąg tych strun to 35,60Kg, czyli 78,32Lb

  Niezwykle elastyczne struny 2001 Medium Tension są bardzo wrażliwe na artykulacje i reagują na najlżejsze nawet wibracje lewej ręki i najsubtelniejsze zmiany ataku ręki prawej. Struny te łączą w sobie zalety wysokiej jakości brzmienia z nadzwyczajną łatwością i komfortem grania!

  2001 Medium Hard Tension
  Całkowity naciąg tych strun to 36,35Kg, czyli 79,97Lb

  Komplet 2001 Medium Hard Tension jest, najczęstszym wyborem uznanych gitarzystów koncertowych i lutników z całego świata. Struny te charakteryzują się atakiem i siłą brzmienia, której można by oczekiwać po strunach o znacznie większym naciągu, nie mają sobie równych również pod względem krystalicznej czystości i różnorodności barwy.

  2001 Hard Tension
  Całkowity naciąg tych strun to 39,25Kg, czyli 85,36Lb

  Hard Tension są uzupełnieniem rodziny strun 2001 i są opracowane by sprostać wymaganiom współczesnych gitarzystów i lutników. Są to struny o twardym naciągu i dzięki temu dźwięk ich charakteryzuje się nadzwyczajną siłą i przejrzystością - wymaganą przez współcześnie koncertujących używających nowoczesnych wyrafinowanych technik gry gitarzystów.

  2001 Extra Hard Tension
  Całkowity naciąg tych strun to 41,25Kg, czyli 90,75Lb

  Nowością jest tu zastosowanie po raz pierwszy grubszych rozmiarów strun. Perfekcyjnie zrównoważony na wszystkich strunach komplet Extra Hard zachowuje się znakomicie na instrumentach o krótszej skali. Basy w srebrzonej owijce zachowują fortepianową barwę przez długi okres grania i nie są skażone buczącymi i dudniącymi przydźwiękami. Zarówno wioliny jak i basy brzmią potężnie i głośno na każdym niemal instrumencie. Te niedawno opracowane struny są ulubionym wyborem wielu znakomitych gitarzystów.

  STRUNY 2001 FLAMENCO

  Struny Flamenco z serii 2001 są najchętniej używanymi przez zawodowców z kręgu gitary flamenco tak w Hiszpanii jak i na pozostałym obszarze kuli ziemskiej. Stanowią standard dla strun Flamenco i są klasą same w sobie. Komplety tych strun powstawały w ścisłej współpracy z największymi gitarzystami Flamenco i wszystkie modele były testowane i modyfikowane przez okres ponad dwóch lat - podczas recitali, nagrań studyjnych, i występów tablad.
  Wszystkie komplety Flamenco 2001 zawierają wyjątkowe wioliny zwane Flamenca Negra. Stworzone specjalnie dla stylu gry Flamenco te czarne nylony mają dźwięk, wygląd, dotyk jak żadne inne struny na świecie. Najwięksi gitarzyści Flamenco twierdzą, że tylko Flamenca Negra potrafi tak mocno rozwibrować powietrze. Struny te mają ogromną moc, krystaliczność ataku i wybrzmiewają tak długo jak żadne inne struny flamenco dostępne na rynku.

  Flamenco 2001 Light Tension

  Struny Flamenco 2001 Light dają najbardziej autentyczny dźwięk flamenco, jaki udało się osiągnąć w ostatnim czasie - jest to zdanie wielu gitarzystów flamenco! Przeznaczone specjalnie do starszych i delikatnych instrumentów, które mogą być podatne na zbyt duży naciąg, są bardzo głośne i krystalicznie perkusyjne przy minimalnym naprężeniu dla gryfu, płyty wierzchniej i mostka instrumentu.

  Flamenco 2001 Medium Tension

  Kwintesencja strun flamenco komplet 2001 Medium Tension to komplet strun, którego perkusyjny atak jest niemal mechanicznie mocny i promieniejący jasnością krystalicznie przejrzystego dźwięku, przy tym struny te są bardzo elastyczne. Wyjątkowo czułe na dotyk dają ogromną gamę możliwości tonalnych i dynamicznych a łatwość grania na tym komplecie przekonała wielu gitarzystów.

  Flamenco 2001 Hard Tension

  Struny dla nowoczesnych gitarzystów Flamenco 2001 Hard Tension przeznaczone dla dzisiejszych nowocześnie wykonanych instrumentów i różnorodnych wyrafinowanych technik grania używanych przez koncertujących artystów. Mające znacznie twardszy naciąg dają okrągły i pełny dźwięk jednocześnie bardzo jasny i potężny ze wspaniałym dynamicznym atakiem flamenco. Dzięki specjalnej konstrukcji, mimo że są bardzo twarde mają tradycyjne rozmiary, co wyróżnia je spośród pozostałych strun Hard Tension dostępnych na rynku.