HISTORIA FIRMY L.R.BAGGS

Było to dawno temu, kiedy to założyciel naszej firmy Lloyd Baggs był hipisem i świeżo upieczonym absolwentem college'u. Porzucił wówczas karierę wiolonczelisty i zainteresował się gitarą. W 1973 Lloyd rozpoczął modyfikowanie gitar, kupował i przerabiał stare Gibsony i Washburny . Po pewnym czasie zajmowania się wspaniałymi starymi instrumentami założył firmę, która zajmowała się naprawami starych instrumentów. Wielkim idolem gitarowym Lloyda był Ry Cooder i to jemu właśnie zaprezentował Lloyd swą pierwszą samodzielnie wykonaną gitarę. Klientami Baggsa w tamtych czasach byli tak znakomici instrumentaliści jak Jackson Browne, Janis Ian, Graham Nash. Dwa z instrumentów posiadał sam Ry Cooder. Podczas sesji nagraniowej do płyty Ry Coodera "Bop Till You Drop" narodził się pomysł na przetwornik L.R.Baggs TRANSDUCER. Lloyda zaintrygował ogrom możliwości, jakie zaobserwował w piezzo-ceramicznym przetworniku do gitary akustycznej.

Zakładając firmę L.R.Baggs nie mieliśmy zielonego pojęcia o prowadzeniu interesu, tylko wielkie nadzieje i marzenia. Pierwszym produktem z nazwą L.R.Baggs były przetworniki z serii LB6. Pierwszy używał tego przetwornika Leo Kotke. Należą mu się wielkie podziękowania za jego wsparcie w początkach naszej współpracy. Mogliśmy niemal śledzić przebieg jego trasy odbierając telefony z zamówieniami od sklepów, które dzwoniąc mówiły: "Leo Kotke powiedział, że używa waszego przetwornika". Pierwszymi muzykami, którzy grali na naszych przetwornikach byli również: Steven Sheehan of the Judds, James Taylor and Kathy Mattea. To oni właśnie dodawali nam zachęty i wspierali nas, kiedy jeszcze mieliśmy więcej entuzjazmu niż pojęcia o prowadzeniu interesu.

Przebyliśmy długą drogę od czasów niemowlęcych naszej firmy, każdego roku konstruując nowe produkty, wysilając nasze talenty i zdolności, aby stworzyć absolutnie najlepsze przetworniki do wzmacniania dźwięku gitar i innych akustycznych instrumentów. Mamy wielką nadzieję, że tworzymy produkty, które inspirują Was - naszych klientów