CHARAKTERYSTYKA NACIĄGÓW REMO WG RODZAJÓW

Renaissance

RENAISSANCE
Wraz z rozwojem sztuki perkusyjnej i ciągłe doskonalenie, poszukiwania i urozmaicane brzmienia bębna i perkusji, firma Remo wprowadziła do sprzedaży naciągi o nazwie Renaissance. Są one jednym z większych kroków i osiągnięć w produkcji membran z grupy Weatherking istniejącej od ponad 40 lat. Oferowane w trzech standardowych grubościach:

 • Diplomat
 • Ambasador
 • Emperor
  Naciągi te są połączeniem naciągów gładkich i szorstkich. Ich wyjątkowość polega na tym, że wierzchnia warstwa jest lekko chropowata, co daje możliwość grania na nich nie tylko pałkami, ale również miotełkami, maletami i dłońmi. Warunkiem jest jednak odpowiednie dobranie naciągów do specyfiki instrumentu. Renaissance są również wykorzystywane jako membrany w instrumentach perkusyjnych i bębnach etnicznych. Jeśli jesteś wszechstronny, to są to naciągi dla Ciebie. Trilok Gurtu może Cię w tym upewnić.

  Weatherking

  WEATHERKING
  Naciągi Remo Weatherking produkowane są w trzech standardowych grubościach od ponad 40 lat. Dziś naciągi z tej serii oferowane są w bardzo szerokiej gamie typów, grubości i rozmiarów aby zadowolić jak najszerszą grupę perkusistów na całym świecie.

 • Diplomat - cienki, wrażliwy
 • Ambasador - średni, jasno brzmiący
 • Emperor - podwójny, trwały
  Swoją wysoka jakość i uniwersalność zawdzięczają ciągłemu ulepszaniu materiałów i technologii produkcji zachowując tą sama charakterystykę i jakość brzmienia. Począwszy od suchego i ciepłego brzmienia COATED (szorstki) poprzez jasne, dźwięczne brzmienie CLEAR (przeźroczysty).

  Pinstripe

  PINSTRIPE
  Pinstripe firmy Remo wykonane są z dwóch warstw membrany i połączonych ze sobą przez zgrzewanie. Pomiędzy warstwami filmu jest próżnia co ma na celu wytłumienie bardzo wysokich alikwotów i skrócenie wybrzmienia. Wynikiem takiej konstrukcji membrany jest dosyć ostry, niski dźwięk z umiarkowanym atakiem. Jego charakterystyka brzmienia jest idealna do uzyskania głębszego i pełniejszego dźwięku bębna sprawdzającego się w najróżniejszych sytuacjach na scenie i w studio. Pinstripe występują jako:

 • Clear (przeźroczyste)
 • Coated (szorstkie)
  Te drugie dają nieco bardziej matowy dźwięk i nadają się do grania miotełkami. PINSTRIPE to naciąg najczęściej wybierany przez perkusistów rockowych i metalowych. Jeśli masz mocne uderzenie spod znaku Larsa Ulricha z Metallicy, to są to naciągi dla Ciebie.

  Powerstroke

  POWERSTROKE
  Początkowo skonstruowane z myślą o werblu i stopie. W tej chwili oferta została poszerzona i występują również w pozostałych rozmiarach. Cechą wyróżniająca je spośród innych naciągów jest charakterystyczny ”kołnierz tłumiący” od wewnętrznej strony membrany, biegnący dookoła krawędzi. Ten pomysł stworzył bliską ideału równowagę pomiędzy wysokim, ostrym a jednocześnie niewybrzmiewającym zbyt długo dźwiękiem. Rekomendowane są do wszystkich stylów i zastosowań. Dostępne również jako Renaisance. Skoro naciąg Powerstroke zadowala Phila Collinsa, może wypróbujesz go i Ty?

  Fiberskyn

  FIBERSKYN
  Naciąg ten powstał w wyniku procesu połączenia kliszy wraz z warstwą wykonaną z włókien syntetycznych. Stworzona została membrana o bardzo tradycyjnym brzmieniu, wyglądzie i dźwięku przypominająca tradycyjne membrany skórzne. Ciemne, ciepłe, okrągłe brzmienie naciągu Fiberskyn jest polecane do grania tradycyjnego jazzu oraz klasycznego rocka. Świetnie spisują się na koncertach. W naciągi fiberskyn 3 wyposażane są również bębny etniczne, Remo i nie tylko. Formuła Fiberskynu produkowana jest w czterech grubościach:

 • FT (extra thin)
 • FD (thin)
 • FD(medium)
 • F1 (heavy)
  Jeśli więc marzy Ci się nie tylko fantazja i technika Buddy Richa - zacznij od Fiberskynu.

  CS

  CS (controlled sound)
  Naciąg o wyjątkowym brzmieniu łączącym charakterystykę grubych i średnich naciągów. Posiadają charakterystyczną kropkę na środku wzmacniającą membranę mechanicznie i zwiększającą ostrość dźwięku. W tej chwili produkowane są w sześciu opcjach. Dodatkowo specjalnie na werbel produkowana jest membrana szorstka z kropką przyklejaną od spodu, co umożliwia granie zarówno pałkami jak i miotełkami.

  ebony

  EBONY
  Charakterystyczne ciemne i głębokie brzmienie naciągi ebony zawdzięczają wyjątkowym twardym materiałom, z których zostały wykonane. Występują w dwóch grubościach:

 • Ebony Ambasador - głębsze brzmienie niż jego klasyczny poprzednik (Ambasador, Weatherking)
 • Ebony Pinstripe - dużo ciemniejszy niż zwykły Pinstripe
  Ebony Ambasador jest popularnym naciągiem na spody tom-tomów, a także jako przesłona membranowa bębna basowego. Poza ich trwałością i walorami brzmieniowymi ich wygląd odróżnia je od pozostałych naciągów, ponieważ jak sama nazwa wskazuje, są czarne! Wystarczy popatrzeć na koncerty gwiazd...